Skip to content

Autofokus.lt

Automobilio patikra pagal VIN kodą

Menu
Menu
automobilis skenduolis

Kaip atpažinti automobilį „skenduolį“ ?

Posted on 2021 7 liepos2021 7 liepos by andriukaz09

Kaip yra sakoma, kad automobilio įsigijimas, kuris buvo patekęs į avariją, bet buvo atremontuotas – reikalas labai rizikingas. Įsigijus tokį automobilį gali atsirasti daugybė problemų. Tačiau yra dar blogesnis variantas, kai pasitikintis vairuotojas nežinodamas to įsigyja automobilį – skenduolį.  Jau iš apibrėžimų suprantama, kad kalba eina apie transporto priemonę kuri pabuvojo gyliuose vandens telkiniuose arba buvo stichinių nelaimių, tokių kaip potvyniai, dalyvė.

Kokios problemos gali atsirasti automobilyje, kuris pabuvojo po vandeniu ?

Automobilis „panardintas“ po vandeniu, tai jau yra viena didelė problema. Vienintelis dalykas yra laiko klausimas t.y. kuo ilgiau automobilis pabuvojo po vandeniu tuo labiau problema paaštrėja, net iki netinkamumo eksploatuoti transporto priemonę. Net jei buvo greitai priimtos visos priemonės, bet kuris gerai peršlapęs automobilis, į kurį pateko vanduo, ten kur patekt neturėjo irgi nėra dovana. Kalba eina apie tuos automobilius kurie peršlapo, bet buvo išdžiovinti ir iš išorės nėra pastebima, kad automobilis pabuvojo po vandeniu.

Taigi, išskirkime konkrečius nemalonumus „vienos didelės problemos“ su kuriais susiduria vairuotojai.

  1. Pirmiausiai, tokiose automobiliuose kaip taisyklė periodiškai atsijungia visa elektronika, arba kai kurie jos elementai.
  2. Nereikia pamiršti apie pagrindinę pasekmę metalo sąveikos su vandeniu, tai korozija. Kaip gerai automobilis nebūtų išsausintas, korozija vis tiek pasireikš dideliu mastu. Pasireikš ne tik išorinėse kėbulo elementuose, tačiau ir vidiniuose paslėptose ertmėse.
  3. Ne ką mažiau problemų sudaro kartu su vandeniu patekęs smėlis ir dumblo dalelės. Tai greitai gali sugadinti pakabos detales, tokias kaip guoliai, vyriai itt.

Tai mes išvardijome negatyvias pasekmes gėlo vandens, tačiau įsivaizduokite kas atsitiks jei tai bus jūros vanduo, sudėtyje turintis druskos. Be anksčiau paminėtų pasekmių, toks vanduo sugadins jums visas gumines detales, sandariklius, įvores, tarpines, tuo pačiu nepamirš ir apie jūsų visą elektronikos laidų pintinę. Kokybiškai tokius automobilius atstatyti galima, tačiau reikės išardyti viską iki paskutinio varžtelio. Tam prireiks techninis išvalymas, sutepimas ir aišku visos elektronikos pakeitimas. Įsivaizduokite kiek tai kainuos. Tokio remonto kaina prilygs naujo automobilio įsigijimui.

Charakteriniai požymiai peršlapusio automobilio

Atpažinti „skenduolius“ yra gana sunku. Jei pardavėjas atvarė tokį automobilį į automobilių turgų ir nesako, kas atsitiko su automobiliu, tai yra aišku, kad jis pasirūpino, kad įvykio pasekmės nebūtų pastebimos. Tačiau, egzistuoja keletas charakterinių požymių į kuriuos ypač reikia kreipti dėmesį renkantis naudotą transporto priemonę.

Pirmiausiai, įdėmiai apžiūrėkite automobilio saloną. Pakelkite galynes sėdynes ir grindų kilimą su tikslu rasti rudžių šaltinius. Jei išorinių dalių korozija yra visai normalus dalykas, tai vidiniai elementai neturi rūdyti ne prie jokių aplinkybių. Jei rasite šio kenksmingo proceso pėdsakus, geriau nerizikuokite. Ieškokite kito varianto. Šiame punkte išskirkime būtinybę uostyti automobilio interjerą. Taip, taip jus neapsirikote, būtent uostyti! Retas atvejis, kai automobilis pabuvojęs po vandeniu gali atsikratyti nemalonaus drėgmes ar pelėsio kvapo. Jokie oro gaivikliai neprivers maloniai kvepėti pavyzdžiui, medžiaginių sėdynių apvalkalų.  Odinio salono atveju kreipkite dėmesį į šios medžiagos minkštumą. Kuo kietesnė oda, tuo didesnė tikimybė, kad ji turėjo sąveika su vandeniu.

Visada tyrinėkite automobilio elektronikos būklę. „Paplaukioję“ automobiliai dažniausiai turi problemas vidaus sistemose. Jos gali būti sunkiai pastebimos ir atrodyti visai smulkios. Pavyzdžiui, atsiranda periodiški sutrikimai kondicionavimo sistemoje, borto kompiuteryje, su langų pakėlėjais itt. Tokios problemos atsiras visada ir galiausiai privers prie labai brangių gedimų.

Ir dar… Vienu iš geriausiu skendusių automobilių indentifikatoriumi yra priešrūkiniai žibintai. Skirtingai nuo pagrindinių žibintų, priešrūkinius žibintus išdžiovinti yra labai sunku. Jei jus aptiksite vandenį jų viduje tai bus tiesioginis ženklas, kad mašina pabuvojo po vandeniu.

Apibendrinant techninę dalį, mes raginame nepamiršti ir apie psichologinius veiksnius. Atkreipkite dėmesį į pardavėjo elgesį. Uždavinėkite kuo daugiau klausimų apie parduodamą automobilį ir vertinkite jo atsakymų kokybę. Būkite budrus. Esant mažiausioms abejonėms, dėl kėbulo dalių pažeidimų galima kreiptis  apžiūrai į autoservisą. Specialistai su reikiamos įrangos pagalbą galės lengvai patvirtinti arba paneigti jūsų abejones, tuo pačiu apsaugos jus nuo didelių finansinių praradimų ateityje. Jei pardavėjas nesutinka keliauti į jūsų pasirinktą servisą, reiškia jis kažką slepia. Tokiu iškarto atsisakykite nuo šio varianto pirkimą.

Patariame nepagailėti pinigų ir įsigyti CarVertical automobilio istorijos ataskaitą. Joje jus pamatysite ar automobilis nedalyvavo eismo įvykiuose, ar nėra paieškomas policijos, informaciją apie automobilio ridą ir daug naudingų duomenų kuriuos turint galima įvertinti automobilio stovį.

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kategorijos

  • Patarimai perkantiems automobilį

Naujausi įrašai

  • Kaip atpažinti automobilį „skenduolį“ ?
  • 6 svarbios taisyklės perkant naudotą automobilį
carvertical automobilio patikra pagal VIN

Žymos

kaip issirinkti automobili kaip nelikti aupgautam perkant automobili nauduoti automobiliai
©2023 Autofokus.lt | Built using WordPress and Responsive Blogily theme by Superb