Naudotas automobilis be defektų – didelė retenybė. Mes surinkome pagrindines taisykles , kurių reikia laikytis perkant automobilį iš rankų.
Automobilio pirkimas – viena iš didžiausių Jūsų pirkinių. Galimybę įsigyti automobilį su nuline rida turi ne kiekvienas, o rasti transporto priemonę be trūkumų naudotų automobilių rinkoje praktiškai neįmanoma. Kaip taisyklė, tokie pasiūlymai turi turtingą eksploatacijos istoriją ir daug paslėptų defektų. Nežiūrint į tai yra didelė rizika nusipirkti abejotinos praeities automobilį. Pavyzdžiui, automobilis gali būti ieškomas policijos arba įkeistas banke.
Šiandien naudotą techniką galima įsigyti kaip ir pas buvusį savininką, taip ir automobilių salone. Tokio pasirinkimo naudai visada žaidžia finansinis faktorius. Tačiau bazinių žinių trūkumas renkantis automobilį naudotų automobilių rinkoje gali ne tik atnešti rimtų nemalonumų tačiau ir neplanuotų išlaidų. Pasakojame apie taisykles kurių būtina laikytis, kad sandoris įvyktų su maksimalia nauda Jums.
Pirmiausia reikia surinkti kuo daugiau informacijos apie automobilio modelį kurį žadate įsigyti. Apie modelio trūkumus arba silpnas vietas jums padės sužinoti specializuoti forumai, tinklalapiai arba grupės Facebook‘e. Taipogi bus naudinga iš anksto pasidomėti remonto ir detalių kainomis. Apsiginklavęs šiom žiniom pirkėjas galės pasiruošti savarankiškai technikos diagnostikai ir bus labiau pasitikintis savimi vesdamas derybas.
Kad nieko nepraleisti, rekomenduojama iš anksto sudaryti sąrašą visų žinomų trūkumų kuriuos galime patikrinti savarankiškai. Tuo pačiu privalote apsilankyti automobilių skelbimų svetainėse ir surinkti duomenys apie panašius parduodamus automobilius. Toks monitoringas leis jums nustatyti vidutinę rinkos kainą pasirinktam modeliui. Ne mažiau svarbu iš anksto nustatyti minimalią ir maksimalią sumą, kurią jums būsite pasiruošę sumokėti už transporto priemonę.
Sužinokite apie automobilio istoriją
Prieš pirkimą būtina susipažinti su automobilio dokumentais. Galima paprašyti pardavėjo iš anksto atsiųsti reikiamus duomenys ir sužinoti dalį informacijos neišeinant iš namų. Patikrinti automobilį galima pagal automobilio VIN kodą. Tam yra sukurti specialus tinklalapiai kur suvedus automobilio VIN kodą gausite pilną informaciją apie automobilio ridą, avarijas, vagystes.
Atidžiai apžiūrėkite kebulą
Kai kuriuos defektus galima aptikti plika akimi: nestiprus įlenkimai, įbrėžimai, rudėlės, atspalvių neatitikimai. O apžiūrėti sunkiai pasiekiamas vietas Jums padės žibintuvėlis ir veidrodėlis ant pagalio. Aišku, profesionaliai atliktas remontas tikrai neturi įtakos automobilio funkcionalumui. Tačiau neatmetama, kad kėbulas buvo perdažytas dėl to, kad automobilis buvo patekęs į didelę avariją arba stipriai pažeistas rudžių.
Atskleisti paslėptus kėbulo defektus Jums padės dažų storio matuoklis. Tuo pačiu reiktų atkreipti dėmesį į sujungimus tarp kėbulo detalių ir sujungiančių varžtų būklę. Skirtingo pločio tarpai tarp detalių galėjo atsirasti dėl nekokybiškai atliktų remonto darbų arba dėl rimtesnio susidūrimo. Jeigu jungiantis varžtai nebuvo demontuoti, jie bus be įbrėžimų. Nepaisant to, visos durys, kapotas, degalų bako dangtis ir bagažinė turi atsidarinėti ir užsidarinėti be menkiausio vargo ir be pašalinių garsų.
Patikrinkite automobilio variklį
Po automobilio kapotu turi būti sausa, tačiau išplaustas iki blizgesio variklis – blogas ženklas. Greičiausiai, taip savininkas norėjo paslėpti tepalų nuotėkį. Apžiūros metu būtina patikrinti po kapotu esančias žarnas, ar nėra įtrūkimų ir lūžių. Nestabilus variklio darbas, pašaliniai garsai, mėlyni arba juodi dūmai iš išmetimo vamzdžio – tai puiki priežastis rimtam kainos nusiderėjimui arba apžiūros nutraukimui.
Patikrinkite pakabą
Išsaugoti pakabą gerame stovyje Lietuvos keliose praktiškai neįmanoma. Be to, svirčių, statramsčių, amortizatorių ir kitų pakabos elementų būklė padeda nustatyti tikrąją automobilio ridą. Pirkėjui reiktų padaryti testinį važiavimą, ypatingai jei nėra galimybės patikrinti pakabos autoservise. Geriausiai pasirinkti blogą kelio ruožą ir paklausyti, kaip pakaba atidirba nelygumus.
Važiavimo metu neturi atsirasti girgždesiai, beldimai ir kiti pašaliniai garsai. Jų buvimas kalba apie esančias problemas ir gedimus. Galima pravažiuoti savarankiškai arba atsisėsti į keleivio sėdynę ir paprašyti savininko atlikti reikiamus manevrus. Pavyzdžiui, staigus posūkis, greitas įsibėgėjimas ir staigus stabdymas. Jei savininkas atsisako atlikti minėtus prašymus – greičiausiai jis turi ką slėpti. Nuo tokio pirkimo būtų protingiausia susilaikyti.
Įvertinkite salono būklę
Po variklio skyriaus patikrinimo galima pereiti ir prie salono. Ieškokite mechaninių pažeidimų: apmušalų apnašos, įbrėžimai ir įtrūkimai ant plastiko detalių. Kokybiškai prižiūrint saloną, jis išlieka geros būklės ilgus metus. Nutrintos pagalvėles ant pedalų ir nutrintas vairas liudija apie ilgą eksploataciją, o nutrintos sėdynės išduoda tai, kad automobilis buvo naudojamas taksi arba kurjerio paslaugoms vykdyti.
Išvados
Taigi reikia įsitikinti ar veikia langų pakėlėjai, salono apšvietimas, kondicionierius, sėdynių šildymas ir kitos funkcijos. Priežastimi kainos nuleidimui gali būti neveikiantys langų pakėlėjai, įtrūkimas priekiniame lange arba pratrinta sėdynė. Visi šie gedimai gali atrodyti smulkus tačiau jų remontas gali kainuoti labai daug. Išsirinkus sau patinkantį variantą rekomenduojame būtinai pasinaudoti mūsų partnerio CarVertical teikiama paslauga ir patikrinti automobilio istoriją. Laiku aptikta problemą gali leisti Jums sutaupyti daug pinigų.